Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Vývoz, dovoz a převoz psů v rámci EU

Hodnocení uživatelů:  / 49

Cestování se psemLéto, čas prázdnin a zahraničních dovolených, je za dveřmi. Řada lidí dnes za odpočinkem v cizině cestuje ve společnosti zvířecího společníka, nejčastěji psa nebo kočky. Protože se nám jako každoročně množí dotazy na toto téma, následující řádky shrnují, co je třeba při cestování se zvířetem do zahraničí z veterinárního hlediska splnit.

Číst dál: Vývoz, dovoz a převoz psů v...

Přehřátí organismu u psů

Hodnocení uživatelů:  / 2

Pozor v létě na přehřátí!Na přehřátí organismu jsou citlivá prakticky všechna běžně chovaná zvířata, včetně ptáků. Pozor musíme dávat hlavně při jejich přepravě. Nenechávat zvířata samotná v autě - málokdo si uvědomí, jak vysokých hodnot dosahují teploty v uzavřeném vozidle na přímém slunci, ale i ve stínu. Sami bychom to těžko snášeli a co teprve pes, nebo morče, kteří jsou na vysoké teploty oproti nám daleko citlivější.

Číst dál: Přehřátí organismu u psů

Nalezeného psa nechali přenocovat ve svém bytě. Majitelka si pro něj došla s kladivem

Hodnocení uživatelů:  / 1

top-dogOznámení o zaklíněném psovi, které nakonec skončilo rozbitím dveří cizího bytu, prověřovala hlídka Městské policie Zlín v pátek 24. července 2015 večer.

Krátce po půl desáté vyjížděli strážníci na sídliště Jižní Svahy, kde měli v jednom z bytů štěkat dva psi, přičemž jeden z nich měl být uvnitř zaklíněný. Hlídka MP Zlín se před domem zkontaktovala se čtveřicí přítomných osob.
 

Číst dál: Nalezeného psa nechali...

Policisté zachraňovali zraněného psa

Hodnocení uživatelů:  / 1

top-dogPrvní srpnový den zachraňovali frýdlantští policisté zraněného psa z kolejiště v ulici Luční ve Frýdlantu. Pes přitom pokousal jednoho z policistů. První srpnový den v brzkých ranních hodinách oznámeno na operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, že se v kolejišti v ulici Luční ve Frýdlantu nachází ležící zraněný pes.

Číst dál: Policisté zachraňovali...

Sociální síť pro psy - Steknito.cz

Hodnocení uživatelů:  / 2

Steknito.cz - první česká sociální síť pro psy a jejich majitele.První česká sociální síť pro psy a jejich majitele se jmenuje Steknito.cz - www.steknito.cz a je to sociální síť velmi podobná Facebooku. Pokud chcete hledat své přátele jen mezi kynology, dostávat oznámení kynologického charakteru a chcete sdílet informace, videa či fotografie, máte šanci se zaregistrovat sociální síti pro psy a jejich majitele. Uživatelé každým dnem přibývají a tak vzniká nová velká "kynologická rodina".

Číst dál: Sociální síť pro psy -...

Představujeme národní plemena V. - Český terier

Hodnocení uživatelů:  / 1

český terier - plemeno uznané FCIČeský terier - plemeno uznáno FCI. Základy chovu českého teriéra položil po 2. světové válce pan František Horák z Klánovic. Chtěl vyšlechtit nízkonohého, loveckého psa s nenáročnou srstí a dobře ovladatelnou povahou. Jako výchozí plemena použil sealyham teriéra a skotského teriéra. V roce 1959 byly poprvé jeho odchovy vystaveny na výstavě pod jménem český teriér a v roce 1963 bylo plemeno uznáno FCI. V současné době se chová snad v celém světě od Japonska přes Velkou Británii až po USA.

Číst dál: Představujeme národní...

Před vzteklinou je třeba mít se stále na pozoru

Hodnocení uživatelů:  / 1

svs-logoSe vzteklinou je třeba stále počítat a to i přesto, že v Česku byl její poslední případ zaznamenán před 13 lety. I vzhledem ke stále rostoucí oblibě cestování se zvířaty se určitým rizikem jeví především možnost zavlečení nákazy z jiných zemí. Sousední Slovensko v pondělí informovalo o případu výskytu vztekliny u lišky blízko polských hranic. Pohraničí s Polskem je dlouhodobě rizikovou oblastí, kde se opakovaně vyskytují případy vztekliny u volně žijících i domácích zvířat.

Číst dál: Před vzteklinou je třeba...

Podkategorie

 • Chovatelství

  Vše co potřebujete vědět o chovu psů

  Počet článků:
  25
 • Zdraví

  Informace o zdravém životním stylu vašeho přítele

  Počet článků:
  7
 • Výživa psů

  Vše co potřebujete a měli byste vědět o výživě psů

  Počet článků:
  0
 • Políčeno na myslivce

  I to se děje

  Počet článků:
  0
 • Ostatní

  Další dávka zajímavostí

  Počet článků:
  10
 • Výcvik
  Počet článků:
  7
 • Krimi
  Počet článků:
  4

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.