Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Vývoz, dovoz a převoz psů v rámci EU

Hodnocení uživatelů:  / 49

Cestování se psemLéto, čas prázdnin a zahraničních dovolených, je za dveřmi. Řada lidí dnes za odpočinkem v cizině cestuje ve společnosti zvířecího společníka, nejčastěji psa nebo kočky. Protože se nám jako každoročně množí dotazy na toto téma, následující řádky shrnují, co je třeba při cestování se zvířetem do zahraničí z veterinárního hlediska splnit.

Číst dál: Vývoz, dovoz a převoz psů v...

Představujeme národní plemena V. - Český terier

Hodnocení uživatelů:  / 1

český terier - plemeno uznané FCIČeský terier - plemeno uznáno FCI. Základy chovu českého teriéra položil po 2. světové válce pan František Horák z Klánovic. Chtěl vyšlechtit nízkonohého, loveckého psa s nenáročnou srstí a dobře ovladatelnou povahou. Jako výchozí plemena použil sealyham teriéra a skotského teriéra. V roce 1959 byly poprvé jeho odchovy vystaveny na výstavě pod jménem český teriér a v roce 1963 bylo plemeno uznáno FCI. V současné době se chová snad v celém světě od Japonska přes Velkou Británii až po USA.

Číst dál: Představujeme národní...

Představujeme národní plemena IV. - Český fousek

Hodnocení uživatelů:  / 3

Český fousek - uznané plemeno FCIPlemeno uznáno FCI. Český fousek patří mezi velmi stará plemena. První zmínky o něm pocházejí z doby Karla IV. V karlštejnských listinách nazývaných „Věci jägermisterské„ údajně existoval dopis, v němž je napsáno, že „Léta Páně 1348 daroval Karel IV.markraběti braniborskému Ludvíkovi k bavení se honbou výkonné psy honné canis bohemucus zvané“. Zmínky o plemeni je možné najít i v dílech Bohuslava Balbína a velmi oblíbení byli čeští hrubosrstí ohaři u evropských myslivců v XIX století. Přes vynikající vlastnosti plemene jej ohrozila věc s chovem psů zdánlivě nesouvisející – politické ovzduší. Německy hovořící Rakousko-Uhersko používalo úřední řeč i v kynologii a to se v té době obtížně slučovalo s českým plemenem psů.

Číst dál: Představujeme národní...

Představujeme národní plemena III. - Pražský krysařík

Hodnocení uživatelů:  / 2

Pražský krysaříkPražský krysařík kdysi býval chloubou českých hradů, čestným obyvatelem královských komnat a spolustolovníkem u velkých hostin. Často býval mezi králi jako živý dar poslem míru a přátelství. Později se z královského dvora šířil do větších měst a nakonec se dostal i mezi prostý lid, kde byl hojně využíván jako lovec nežádoucích hlodavců. Ze svých loveckých schopností neztratil po staletích téměř nic.

Číst dál: Představujeme národní...

Z archivu: Chov loveckých psů v třetím tisíciletí

Hodnocení uživatelů:  / 4

honici-chovJe správné u loveckých plemen psů trvat na povinných zkouškách lovecké upotřebitelnosti za cenu hrozby zániku plemene? Osobně zastávám názor, že možnosti původního uplatnění loveckých psů jsou dávno za zenitem a přibývat jich nebude; proto u loveckých plemen dnes záleží především na tom, jak je jejich povaha slučitelná se způsobem života lidí v třetím tisíciletí.

Číst dál: Z archivu: Chov loveckých...

Stop množírnám!

Hodnocení uživatelů:  / 4

Stop množírnám! Ne tak často se podaří postihnout tzv. množírnu psů. Nyní se to povedlo v Praze. Jak je obtížné prokázat týrání v tzv. množírně psů, kde jsou zvířata chována v neodpovídajících podmínkách, přičemž se tito „podnikatelé“ tváří jako „zájmový chov“, o tom by mohli pohovořit mnozí pracovníci státního veterinárního dozoru. Ostatně se tomuto tématu letos věnoval zvláštní seminář v Senátu.

Číst dál: Stop množírnám!

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.