Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Věčný nepřítel psů a chovatelů – BLECHA

Hodnocení uživatelů:  / 65
NejhoršíNejlepší 

Věčný nepřítel psů a chovatelů – BLECHAJe dobře známo, že s blechami přišel z východu do Evropy mor. Dnes, pravda, takové nebezpeční není reálné, nicméně, blecha je stále v lidské společnosti nevítanou.

Na člověka sice blecha psí může "skočit", a nepotěší ho, ale nesetrvá na něm. Avšak opačně to možné je. Blecha lidská může na psovi parazitovat velice dobře.

 

Je třeba si uvědomit některá zajímavá fakta z blešího života. Málo se například ví, že většina dospělců blech, kterých je v populaci asi kolem 20 %, žije na svém hostiteli, zatímco zbylých 80 %, což jsou larvy (vývojová stadia) se zdržuje volně v prostředí. Proto by si majitelé zablešených domácích chlupáčů měli uvědomit, že jednorázové odblešení by mělo být prvním krokem a druhým, který by měl následovat, by měla být dokonalá asanace prostředí. To znamená pelechu, boudy, dek, apod.

Nejlépe je doporučit používat pro psy zejména, popřípadě i pro kočky prostředků s dlouhodobým účinkem, například antiparazitních obojků. Antiparazitních přípravků, i medikamentózních je celá řada. U koček je například vhodný prostředek, který se vetře do srsti. Zde je pak na místě být obezřetný, protože se tato aplikace kočce vůbec nemusí líbit.

Udržovat domácí zvířata bez ektoparazitů, neboli bez vnějších parazitů, tj. blech, vší, či klíšťat, by mělo být základní podmínkou úspěšného a bezproblémového chovu. Uvažme, že tito parazité mohou přenášet celou řadu onemocnění i nepříjemných onemocnění kůže. Zablešení domácích zvířat či zavšivení hospodářských jako například prasat, ovcí či telat se obecně považuje za průvodní jev nedokonalé péče o zvířata.

 

Přitom pomoc je díky moderním desinfekčním přípravkům velmi jednoduchá. V případě domácích psů a koček, kteří opouštějí domácnost je potřeba pravidelně jim prohlížet kožich.

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.