Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Pozor na "špatně" volené dárky

Hodnocení uživatelů:  / 52
NejhoršíNejlepší 

Není to zcela běžný jev, ovšem i v našich podmínkách se tato situace stává více, než by měla. Jde o negativní "dary", kdy se chtějí někteří rodiče, babičky, dítěti zavděčit a na jejich prosby jím koupí štěňátko pejska. Problém je v tu chvíli na cestě, neboť v některých případech, děti nejsou vyzrálé a připraveny na to, postarat se o pejska, či být nápomocni při jeho opatrování.

Náhle se stává s daru od srdce, dar danajský, neboť rodiče měli představu o tom, že dítě bude chodit venčit pejska a dítě zase představu o tom, jak bude s pejskem skotačit a nic víc.

 

Nechci se v žádném případě dotknout nikoho z vás, ani těch opravdu pečlivých a starostlivých majitelů nebo-li obdarovaných. Ale nezbývá než upozornit na nepříjemné zkušenosti z období poprázdninovém, či povánočním, kdy se na ulicích a v lesích objevují upuštěná odrostlá štěňátka.

Nejsmutnější na tom je to, že ti kteří si je pořídili pro uspokojení svých potřeb, se k nim dnes tváří více než macešsky a dělají, že neexistují. Namísto snahy zajistit pejskovi náhradní domov, pejska vyvezou někam za místo svého bydliště a opuštěné, mnohdy vyhladovělé jej opouští.

Takovým to lidem, nepatří žádný vděk, nýbrž morální hanba. Vžijete-li se do pocitu opuštěného pejska, pochopíte, že on vlastně ani netuší co se s ním děje a očekává opětovný příchod svých majitelů. Nechápe, že již není žádaný a vlastně zůstal v nekonečné pustině sám, odsouzen k pomoci jiného človíčka, který se o něj postará. Mnohdy takovíto pejsci končí ve státem zřízených psích útulcích, kde z větší části prožijí zbytek svého smutného života, nenaplněni láskou, pouze plni své oddanosti.

Nemalý vděk patří i privátním (soukromým) útulkům, kteří bez státních podpor, provozují tato zařízení a snaží se nahradit opuštěným pejskům, jejich duševní bolest, které se dopustil ten, kdo je opustil.

Dovolte mi tímto popřát všem opuštěným pejskům, náhradním psím domovům (útulkům), aby si prožili své vánoční svátky v co největší míře zdraví a radosti. To stejné, aby je provázelo celý příští rok. Poděkovaní patří nejen zřizovatelům, ale i provozovatelům.

A těm z vás, kteří zvažují pořízení štěňátka coby vánočního dárku, doporučuji, aby nejprve zvážili, zda jsou na tuto situaci připravení a jsou schopni nabídnout pejskovi domov s velkým "D".

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.